+90 224 4436343
info@irob.com.tr

AGV LERDELİ-İON BATARYA TEKNOLOJİSİ

Oca 9, 2020 Yayınlayan: irob agv agv agv faydaları agv filo yönetimi agv lerde programla Haberler irob agv irob agv outdoor agv

Büyük Li-Ion pillerin ve şarj yöntemlerinin performansı son yıllarda önemli ölçüde iyileşti ve pille çalışan Otomatik yönlendirmeli Araçlarda (AGV’ler) daha fazla gelişme sağladı.
AGV’leri çalıştıran işletmeler için iROB artık düşük ağırlıkta daha da verimli olan Li-ion bataryaları sunmaktadır. Yeni nesil AGV ve TranspaletAGV’lerindekiLi-Ion piller, kurşun asitli pillerden yaklaşık dört kat daha hızlı ve 1 ila 2 saatte tamamen şarj olabilme yeteneğine sahiptir.

Şarj işlemi uluslararası EN normlarına haiz, iROB olarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz otomatik şarj istasyonları kullanılarak AGViçinekonumlandırılmışLi-ion batarya grubu ile tam otomatik ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Ayrıca, piller öncekilerden üç kat daha fazla şarj edilebilir ve kullanım ömürleri sonunda geri dönüştürülebilir.

Li-ion pil, ek karmaşık soğutma sistemi gerektirmeyen yüksek kaliteli hücreler ve kontrol ünitelerinden oluşur. Buna ek olarak, tasarım konsepti müşteriye özel pil boyutları sunmasına olanak tanır.