+90 224 4436343
info@irob.com.tr

YENİ TÜMLEŞİK KONVEYÖR MODÜLLÜ AGV MODELİMİZ İCARRY 4.6

Ara 13, 2020 Yayınlayan: irob agv agv agv faydaları agv filo yönetimi agv lerde programla corona virüs ve fabrikalar Haberler irob agv irob agv oya

Yeni iCARRY 4.6 modelimiz ile kullanıcılarına iş güvenliği, bakım kolaylığı, enerji verimliliği bir arada sunuyoruz.

Yeni tümleşik konveyör modüllü AGV modelimiz iCARRY 4.6 modelimizin diğer AGV modellerimizden en önemli farkı, yerleşik bir yapıda olması. Dört konveyör gözü de ayrı ayrı istasyon bazında programlanabiliyor. Örneğin operatör, 7, 8, 9, 10 no’lu istasyonları girip, AGV’nin bu istasyonlara sırasıyla malzeme bırakmasını sağlayabiliyor. Taşınacak yükün çeşidine, tipine göre boyutlanabiliyor. 1 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip. Konveyörün üzerinde kullanılan bütün komponentler 24V. Ayrıca 24V ile çalışan rulo içi motor sistemi, Ethernet IP ve diğer protokoller  ile haberleşebiliyor. Bu sayede endüstriyel uygulamalarda adresleme yapabilmemizi, üzerinden rulo dönüş hızı, çekilen akım, dönme vb. bilgileri almamızı sağlıyor.”

“EK MALİYET GEREKTİRMİYOR”

Yeni modelimizdeki kontrolcünün kompakt ve küçük bir yapıda ve dışarıdan  ekstra PLC ihtiyacına gerek duymadan, otomasyon çözümlerinde de ek bir maliyet gerektirmiyor.

“ENERJİ VERİMLİLİĞİNE İMKAN VERİYOR”

AGV üzerinde kullanılan 24V moturlu rulolar enerji verimliliği açısından da önemli kazanımlar sağlıyor. Konveyörün yan duvarına monte edebildiğimiz, çok küçük bir kontrolcüsü bulunuyor. Dışarıdan harici bir besleme kaynağına ihtiyaç duymaksızın, PLC gerektiği takdirde, tek bir kablo ile heberleşme sağlanabiliyor. Konveyör ruloları tamamıyla kayış sistemiyle birbirine bağlı. Bu da iş güvenliği, ses ve bakım açısından bize avantaj sağlıyor. Standart konvansiyonel konveyörlere kıyasla, 24V olması dolayısıyla enerji verimliliğine de imkan veriyor.

“ENDÜSTRİ 4.0’A ENTEGRE, BÜTÜN VERİLERİ SAĞLIYORUZ”    

Doğal navigasyon sisteminde dışarıdan Ethernet IP üzerinden haberleşmeyi doğrudan AGV üzerinden yapabildiğimiz için WMS, MES sistemleriyle haberleşip “şu noktaya git, bu malzemeyi bırak” gibi komutları uzaktan konveyöre verebiliyoruz. Söz konusu çözümleri Endüstri 4.0 kapsamında uyguladığımız için müşterilerimiz bizden şunu talep ediyor: “Konveyör, gerçekten o noktaya gidip bu malzemeyi bıraktı mı, doluyu bırakıp boşu aldı mı?” gibi verilerin hepsini müşterilerimize sağlayabiliyoruz.”

Firma olarak standart ürün üreten bir firma değiliz. iROB akıllı ve anahtar teslim intralojistik çözümler üreten bir firma. Akıllı konveyörler de bunun bir parçası olduğundan konveyör modüllü AGV modellerimizin tamamına bu sistemi entegre ettik.