+90 224 4436343
info@irob.com.tr

AGV’LERDE GÜVENLİK

May 2, 2019 Yayınlayan: irob agv Haberler

Otomatik Yönlendirmeli Araç ( OYA ) çözümleri, normlara uygun bir şekilde yapılandırıldığında son derece güvenli sistemlerdir. Gelişmiş güvenlik özellikleri, ürünlere, binalara veya makinelere zarar gelmediği anlamına gelir. Ek olarak, çalışma alanındaki çalışan güvenliği önemli ölçüde iyileşir. AGV çözümlerimiz daha az iş güvenliği riskiyleriyle sonuçlanan huzurlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlar.

Otomatik yönlendirmeli araçlar, 30 yıl gibi uzun bir süredir kullanılmaktadır. Kullanılmaya başlanmalarından itibaren mobil ve işbirliği yapan makinelerdir. Çevredeki insanlara yönelik tehlikeler oluşmasını önlemek için güvenli insan algılama sistemleri kullanılması gerekir. DIN EN 1525 ve ANSI B56.5 gibi ulusal normlar ve standartlar nedeniyle, insan algılama sistemlerine yönelik yüksek gereklilikler oluşmuştur.

Otomatik yönlendirmeli araçlarda ( OYA ) ana sürüş yönünün güvenliğine ek olarak, otomatik yönlendirmeli araçların yanları da kullanılacağı alan ve uygulama doğrultusunda güvenlik altına alınmalıdır. Güvenlik lazer alan tarayıcılar 270°’lik bir tarama açısına sahiptirler. Lazer alan tarayıcılar aracın uygun olan bölgesine yerleştirilirse, aracın yan ve ön tarafı boyunca insanları koruyabilirler.