+90 224 4436343
info@irob.com.tr

DENSO ROBOTLARI

May 13, 2019 Yayınlayan: irob agv Denso Denso Robotları Haberler

iROB’un Türkiye’de temsil ettiği DENSO robotları, yüksek hız, hassasiyet gerektiren işlerde özellikle otomotiv, kimya ve ilaç gibi sektörlerde tercih ediliyor.

Hangi sektörlerde tercih ediliyor?

AGV’lerin (Otomatik Yönlendirmeli Araç) üretim ve satışını gerçekleştiren Bursa merkezli iROB, Türkiye’de temsilcisi olduğu DENSO robotları ile de projeler hayata geçiriyor.

Robotların anahtar teslim kurulumunu gerçekleştiren firma, gereken eğitimleri veriyor, yedek parça tedariki sağlıyor ve satış sonrası destek sunuyor.

“AĞIRLIKLI OTOMOTİV SEKTÖRÜNE ÇÖZÜM SUNUYORUZ”

Söz konusu robotlarla ağırlıklı olarak otomotiv sektörüne çözüm sunduklarını dile getiren iROB Satış Müdürü Ozan Akikol, Ficosa, Toyota Boshoku, Aksan Endüstri gibi firmalarda robotlarının çalıştığını söyledi.

Akikol, robotların sanayide kullanılan robotlar gibi olmadığını, hafif ve kompakt bir yapısı bulunduğunu belirterek otomotiv sektöründe hassasiyet gerektiren montaj işlerinde, kimya ve ilaç endüstrisinde laboratuvar benzeri ortamlarda ve proseslerde kullanıldığını ifade etti.

KOLAY PROGRAMLAMA, KULLANICI DOSTU ROBOTLAR

Montaj robotları sektöründe dünyada öncü konumda bulunan DENSO’nun 4 eksen ve 6 eksen robotları, 350 mm – bin 300 mm erişim mesafesi aralıklarına sahip bulunuyor ve 11 bin 500 mm saniye hıza ulaşabiliyor.

Kolay programlama özelliğine sahip kullanıcı dostu robotlar, birçok bus protokolü ve ethernet yapısını destekleyebiliyor.

Firma, maksimum taşıma kapasitesi 2,5 kg ve 3 kg olan VP serisi, 7 kg olan VS serisi, 4 ve 7 kg olan Yeni VS serisi ve 13 kg olan VM serisi 6 eksen robotların yanı sıra 5 kg’lik taşıma kapasitesi bulunan HS-A1 serisi, 8 kg olan HSR serisi ve 10/20 kg olan HM serisi 4 eksen robotları kullanıcısına sunuyor.

Kaynak.