+90 224 4436343
info@irob.com.tr

İROB OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇLARIN FARKLARI

Ağu 7, 2019 Yayınlayan: irob agv agv agv filo yönetimi Haberler irob agv irob agv otomatik yönlendirmeli araçlar oya

PROGRAMLAMA VE KULLANIM KOLAYLIĞI

AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ) üzerinde yapılacak tüm işlemlerin yalın, kolay ve anlaşılabilir biçimde olmasına özen gösterilmiştir. Kısacası, AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ)’lerin programlama konusunda kullanıcı dostu olması hedeflenmiştir.

Rotaların oluşturulması ve gerekli parametrelerin girişleri dahil programlama ile ilgili tüm ögeler dokunmatik ekranda kolaylıkla yapılabilmektedir. Programlama sırasında herkesin kolaylıkla anlayabilmesi için bilgisayarın mümkün olduğunca kullanılmaması amaçlanmıştır.

Rota üzerinde kullanılan ve AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ) ‘nin yapacağı işlemi tanımlayan RFID ETIKETLERIN (TAG) programlaması ekran üzerinden yapılabilmektedir. Bir AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ)’deki program ve parametreler SD CARD hafıza birimleri ile kolayca kopyalanıp aynı şekilde diğer AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ)’lara aktarılabilmektedir. AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ) üzerinde bulunan motorların akım-zaman,voltaj-zaman grafikleri ekrandan kolaylıkla görüntülenerek motorlar hakkında cihaz çalışırken sorunların olup olmadığı yorumunu yapmamızı sağlamaktadır.

Kontrol modülünde müşteriye özel uygulamalarda kullanabileceği START, STOP, ACİL STOP ve 16 farklı komutu tanımlayabileceği çıkışlar mevcuttur.

BAKIM KOLAYLIĞI

Modüler yapının getirdiği kolaylıklar sayesinde bakım ve arıza durumlarında AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ) nın devrilmesine veya yukarı kaldırılmasına gerek kalmadan sürüş grubu ve izleme grubundaki tüm elektrik ve mekanik sistemlere ergonomik bir şekilde erişmeyi sağlayan ve bu sayede arıza sürelerini minimuma indiren patentli (iROB – Patent No: TR201203047U) sürüş gurubu ve izleme sensor gurubu tasarımı bulunmaktadır.

A. YEDEK PARÇA VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER

100% iROB tasarım ve üretimi olan AGV ( OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇ) modüllerinde kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından kullanılan yerli ve yabancı kalite kriterlerini sağlayan ürünler kullanılmaktadır. Müşterilerimiz için her zaman kritik ürünlerden stoklarımızda bulunmaktadır.