+90 224 4436343
info@irob.com.tr

OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇLARIN (AGV) KULLANIM ALANLARI

Eki 29, 2019 Yayınlayan: irob agv agv faydaları agv filo yönetimi agv lerde programla Denso Haberler otomatik yönlendirmeli araçlar oya

Bir zamanlar, AGV’ler yalnızca depolarda, otomotiv montaj tesislerinde ve büyük miktarda yer kaplayan diğer operasyonlarda kullanılmaktaydı. Ancak, bu algı günümüzde değişmeye başlıyor. Son gelişmeler, makineleri çok çeşitli endüstrilerde küçük ve orta ölçekli üreticilere daha çekici hale getirmeye başlamıştır. Şirketler, tesis içi verimliliği artırmak ve işletme maliyetini azaltmak için AGV’lere yatırım yapıyor. Gelişen ve esnek teknoloji sayesinde montaj hatlarında daha ekonomik ve kullanımı kolay hale geldiğinden, çoğu üretici artık işletmelerinde AGV kullanmayı tercih ediyor. Çünkü bugünün AGV’leri, on yıl önce mevcut olanlardan daha gelişmiş durumdadır. AGV ler artık daha hızlı, daha güvenli, programlaması daha kolay bir hale gelmiştir.

AGV ler Artan işgücü maliyetleriyle ilgili endişe duyulan noktalarda önemli bir alternatiftir. Son zamanlarda daha fazla üretici yalın malzeme taşıma uygulamaları için AGV’leri kullanmayı düşünmeye yönlendirmektedir. İşçilik maliyetlerini düşürmek (işe alma, eğitim ve devamsızlık dahil, normal saatlik işçilik maliyetlerine ek olarak), ürün hasarını azaltmak ve ürün hareketlerini doğru bir şekilde izlemek, müşterilerimiz tarafından aranan en yaygın faydalardan bazılarıdır.